GOLF G26 POWER BANK 10000 MAH, BLACK
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input: DC 5V/2A |
| Output | USB1: DC 5V/1A. USB2: 5V/2.1A. |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 10000mAh |
| Charging Time | Not specified by manufacturer |
| Number of Cells | Not specified by manufacturer |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | Dual usb output safe and fast. Power switch + electric quantity indicator light. Automatically identify the charging current of digital equipments. Compatible with mobile phone, tablet and camera. |
| Package | |
| Package Including | GOLF G26 POWER BANK 10000 MAH, BLACK |
Related Products


![OMEGA OMPB26R POWER BANK 2600MAH 5V OUT: 1000MA RED [42155]; sockets (for iPhone / iPad (30pin), microUSB, miniUSB, Nokia), connection cable](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_01_2015/OMPB26R-80x80.jpg)



