Sony CP-ELS USB Portable Power Bank 2000mAh - White
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input : USB 5VDC, 1A Max |
| Output | Output : USB 5VDC, 1A Max . |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 2000mAh |
| Charging Time | Up to 6 Hours |
| Number of Cells | 1 Package |
| Cycle Time | Recharge 500 times |
| Other Features | Contains Sony-manufactured lithium-ion rechargeable battery. Supplies approximately 1 hours of run time. Stylish stick charger for charging smartphones on-the-go. Compatible with other devices including Xperia™, Cyber-shot™, Handycam® and Walkman® players. |
| Package | |
| Package Including | Sony CP-ELS USB Portable Power Bank 2000mAh - White. USB to Micro USB Cable. User Guide. |
Related Products








![OMEGA OMPB10 POWER BANK 10000MAH 2XUSB 5.0V 1A, 2.1A BLACK [41995]](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_01_2015/OMPB10-80x80.jpg)