RIVERSONG PB09 SPLASH POWER BANK 8000MAH COMPACT, BLACK
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input: DC 5V/2A |
| Output | Output: DC 5V/2.1A. |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 8000mAh |
| Number of Cells | Not specified by manufacturer |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | Ergonomic Curved Design. High Speed charging. Smart LED Indicator. |
| Package | |
| Package Including | RIVERSONG PB09 SPLASH POWER BANK 8000MAH COMPACT, BLACK |
Related Products



![OMEGA OMPB26W POWER BANK 2600MAH 5V OUT: 1000MA SILVER [42156]; sockets (for iPhone / iPad (30pin), microUSB, miniUSB, Nokia), connection cable](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_01_2015/OMPB26W-80x80.jpg)


