OLKYA PT-5200 POWER TANKS 3.7V/5200MAH WHITE
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input : 5V. |
| Output | Output : 5V/1A. |
| Battery Voltage | 3.7V |
| Battery Capacity | 5200 mAh |
| Charging Time | Not specified by manufacturer |
| Number of Cells | 1 Package |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | It is the ideal power source for active outdoor lifestyles. Compact design. LED battery indicator. |
| Package | |
| Package Including | OLKYA POWER TANKS PT-5200 3.7V/5200MAH WHITE. Micro USB to USB cable. User Guide. |
Related Products



![OMEGA OMPB26R POWER BANK 2600MAH 5V OUT: 1000MA RED [42155]; sockets (for iPhone / iPad (30pin), microUSB, miniUSB, Nokia), connection cable](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_01_2015/OMPB26R-80x80.jpg)

