Olkya JSU-10000 Multifunctional Jump starter 12V-10000mah
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank & Jumb Starter |
| Input | Input : DC 12V, 1.0A. |
| Output | Output 1 (USB): 5.0V DC, 2.1A. Output 2 (USB): 5.0V DC, 2.1A. |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 10,000mAh |
| Charging Time | Not specified by manufacturer |
| Number of Cells | 1 Package |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | The multifunctional car emergency jump starter with high capacity battery to charge your electronic devices. Such as mobile phone, MP3, MP4, tablet, PDA, digital cameras etc. No need to worry about the battery anymore when traveling. |
| Package | |
| Package Including | Olkya JSU-10000 Multifunctional Jump starter 12V-10000mah. USB charge cable. User's guide. |
Related Products







