Sennheiser 505435/WHT MX 365 In-ear Headphones , White
Description
Specification
| Basic Specifications | |
| Device Type | Earphones |
| Connectivity Technology | Wired |
| Connector Type | 3.5 mm |
| Cable Length | Not Specified by manufacturer |
| Control | N/A |
| Headphones Type | Binaural |
| Headphones Form Factor | In-Ear |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Headphones Sensitivity | 110 dB |
| Headphones Impedance | 32 Ohms |
| Frequency Response | 20 Hz-20 kHz |
| Microphone | N/A |
| Microphone Form Factor | N/A |
| Microphone Operation Mode | N/A |
| Microphone Sensitivity | N/A |
| Noise Cancelation | Not Specified by manufacturer |
| Other Feature | High-performance dynamic driver systems for a powerful bass-driven stereo sound. Outstanding wearing comfort on the go. Optimised for CD, MP3 players and portable gaming systems. Symmetrical cable. |
Related Products

![Omega FH2112O FREESTYLE SHOELACE EARPHONES + MIC FH2112 ORANGE [42779]](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_03_2017/FH2112O-80x80.jpg)



