Olkya PT-9000 Power Bank with Li-Polymer Battery (Black), 9000mAh Capacity
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input : micro USB 5V/1A |
| Output | Output DC: USB1 Output: 5V/1A. : USB2 Output: 5V/2A. |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 9000mAh |
| Charging Time | Charging Time: 8-9 Hours |
| Number of Cells | 1 Package |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | Metal casing with Digital LCD screen that accurately display the charging levels. Talk, listen to music and play games for longer. Charge a wide range of devices. Ultra-slim portability makes it ideal for travelling. |
| Package | |
| Package Including | Olkya PT-9000 Power Bank with Li-Polymer Battery (Black), 9000mAh Capacity |
Related Products





![OMEGA OMPB26W POWER BANK 2600MAH 5V OUT: 1000MA SILVER [42156]; sockets (for iPhone / iPad (30pin), microUSB, miniUSB, Nokia), connection cable](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_01_2015/OMPB26W-80x80.jpg)