SILICON POWER SP15KMAPBK150P0K POWER BANK POLYMER S150 15000 MAH, BLACK
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input: DC 5V/2A |
| Output | Output: USB1: DC 5V/2.1A, USB2: DC 5V/1A, USB1+USB2: DC5V/2.1A |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 15000mAh |
| Charging Time | Not specified by manufacturer |
| Number of Cells | Not specified by manufacturer |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | Dual output for simultaneous charging of two devices. LED light charging indication. Multi-level protection for safest use. High quality Li-polymer battery. Fully charges 5 smartphones. |
| Package | |
| Package Including | SILICON POWER SP15KMAPBK150P0K POWER BANK POLYMER S150 15000 MAH, BLACK |
Related Products







![PLATINET PMPB80BR POWER BANK 8000MAH + MICROUSB CABLE + TORCH BLACK/RED [42418]](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_03_2017/PMPB80BR-80x80.jpg)
