T TECH 2BB148S POWER BANK POWER STONE 2X5000 MAH, BLACK
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | DC5V 1.5A (maximum) |
| Output | DC5V 2.1A |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 2 x 5.000 mAh |
| Charging Time | 4 hours |
| Number of Cells | Not specified by manufacturer |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | Wireless charging station. Fast charging with 2.1A output. LED battery indicator. Surge protection for safe charging. For smartphones and more. |
| Package | |
| Package Including | T TECH 2BB148S POWER BANK POWER STONE 2X5000 MAH, BLACK |
Related Products







![PLATINET PMPB80BR POWER BANK 8000MAH + MICROUSB CABLE + TORCH BLACK/RED [42418]](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_03_2017/PMPB80BR-80x80.jpg)