Digital Energy 2600mAh Portable Power Bank (White)
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input : 5V / 0.5A |
| Output | Output: 5V / 1A. |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 2600 mAh |
| Charging Time | Not specified by manufacturer |
| Number of Cells | 1 Package |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | Keep your devices powered up, wherever you are, with the Digital Energy 2600mAh Portable Power Bank. Lightweight and portable power bank keeps your devices charged. |
| Package | |
| Package Including | Digital Energy 2600mAh Portable Power Bank (White). Micro USB to USB cable. User Guide. |
Related Products



![PLATINET PMPB13BL POWER BANK 13000MAH + MICROUSB CABLE + TORCH, BLACK/BLUE [42896]](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_03_2017/PMPB13BL-80x80.jpg)


