Olkya PT-2600 Power Tank Mini - Silver
Description
Specification
| Basic Specification | |
| Type | Portable Power Bank |
| Input | Input : 5V/1A. |
| Output | Output : 5V/1A. |
| Battery Voltage | Not specified by manufacturer |
| Battery Capacity | 2600 mAh |
| Charging Time | Up to 5-6 Hours |
| Number of Cells | 1 Package |
| Cycle Time | Not specified by manufacturer |
| Other Features | Easily charge your mobile device any time any where. Compatible with almost all smart phones and other device charged via USB port. Compact size for easy travel. |
| Package | |
| Package Including | Olkya PT-2600 Power Tank Mini - Silver. Micro USB to USB cable. User Guide. |
Related Products


![OMEGA OMPB26W POWER BANK 2600MAH 5V OUT: 1000MA SILVER [42156]; sockets (for iPhone / iPad (30pin), microUSB, miniUSB, Nokia), connection cable](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_01_2015/OMPB26W-80x80.jpg)


