Sony MDR-EX15AP/WHT In-Ear Headphones with Inline Microphone , White
Description
Specification
| Basic Specifications | |
| Device Type | Earphones |
| Connectivity Technology | Wired |
| Connector Type | 3.5 mm |
| Cable Length | 1.2 m |
| Control | One-button remote with microphone |
| Headphones Type | Binaural |
| Headphones Form Factor | In-Ear |
| Audio Output Mode | Stereo |
| Headphones Sensitivity | 100 dB/ mW |
| Headphones Impedance | 16 Ohms |
| Frequency Response | 8Hz-22 kHz |
| Microphone | Yes |
| Microphone Form Factor | In Line |
| Microphone Operation Mode | Mono |
| Microphone Sensitivity | Not Specified by manufacturer |
| Noise Cancelation | Not Specified by manufacturer |
| Other Feature | Integrated microphone and smartphone playback control. Hybrid silicone earbuds for secure, comfortable fit. High quality 9mm dome type driver units, High-energy neodymium magnets for powerful sound. Y-type cord with slider to prevent tangling. |
Related Products

![PLATINET PM1071R IN-EAR EARPHONES + MIC SPORT PM1071 RED [42934]](https://www.radioshack.com.eg/image/cache/data/img_03_2017/PM1071R-80x80.jpg)



